14. PANAS PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 26.03.2022 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Po biegu (3281 na mecie)

Dziękujemy wszystkim za udział! Dołożyliśmy wielu starań aby wszystko było jak najlepiej. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni i dla nas to będzie największą nagrodą za wysiłek organizacyjny. Jeśli macie jakieś uwagi lub spostrzeżenia prosimy przesłać je mailem.
Awarie zasilania spowodowały, że spiker nie mógł zarządzić minuty ciszy przed startem upamiętniającej naszego niedawno zmarłego kolegę Adama Palichleba oraz nie było telebimu z pozdrowieniami na Przełęczy Tąpadła. W pewnym momencie nastąpiły też zakłócenia w sprawnym podawaniu wody na trasie. Przepraszamy za to.
Bardzo dziękuję wielu „bezimiennym” wolontariuszom, którzy nas wspierali. Doceniamy to co dla nas zrobiliście!

Bieg ukończyło 3281 zawodników.

Wyniki półmaratonu – mężczyźni:

1. METTO David, KEN – 01:07:29
2. MELI James cheruiyot, KEN – 01:10:46
3. BERECZ Lajos, HUN – 01:11:52
4. PIOTRASCHKE Paweł, POL – 01:12:41
5. MAKOŚ Kamil, POL – 01:13:21
6. TOMZA Cyprian, POL – 01:13:28
7. GRONOSTAJ Grzegorz, POL – 01:13:49
8. PUTYRA Adam, POL – 01:14:13
9. THIEL Adam, POL – 01:15:04
10.SOMMER Tomasz, POL – 01:15:18

Wyniki półmaratonu – kobiety:

1. CIRLAN Daniella, ROU – 01:20:07
2. GÓRNA Karolina, POL – 01:21:23
3. WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika, POL – 01:23:13
4. GARAMI Katalin, HUN – 01:25:48
5. SZENK Marta, POL – 01:27:24
6. PISKOROWSKA Danuta, POL (Klub Biegacza Sobótka) – 01:27:55

 

Informacje z portalu www.maratonypolskie.pl:

Gdy dwa lata temu liczba uczestników tej imprezy skoczyła nagle z 1200 uczestników do blisko trzech tysięcy, wiele osób twierdziło, że to jednorazowy wzrost wynikający z organizacji Mistrzostw Polski Wojskowych. W tym roku jednak żołnierze swoich mistrzostw nie mieli, a frekwencja ustanowiła kolejny rekord – 3281 biegaczy na mecie!
Analizując liczbę uczestników warto zauważyć, że po raz kolejny bardzo mocno wzrosła liczba kobiet, gdy tymczasem liczba mężczyzn już nie wzrasta. To ciekawe spostrzeżenie, a podobny trend można zauważyć na innych biegach.
W Sobótce sezon rozpoczęli Kenijczycy oraz Węgrzy i Rumunki ze stajni „wałbrzyskiej” zwyciężając zarówno w klasyfikacji mężczyzn jak i kobiet.

 


618

742

966

1200

2953

2659

3281

2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
 
+20%
+30%
+24%
+146%
-10%
+23%
Historia frekwencji OPEN

046

073

086

137

284

333

526

2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
 
+59%
+18%
+59%
+107%
+17%
+58%
Historia frekwencji KOBIETY

57 komentarzy »

 • Jan napisał(a):

  Wziąłem udział w biegu. Niedociągnięć nie zauważyłem. Pogoda dopisała, przyjaźni ludzie również. Dziękuję organizatorom a także młodzieży z gimnazjum w Sobótce za bezinteresowną pomoc i świetną atmosferę. Oby w przyszłym roku było podobnie.
  Serdecznie pozdrawiam,
  Jan

 • Grzegorz napisał(a):

  Było super!!! i trasa i pogoda i organizacja tak wielkiej imprezy.Jedynie z tą wodą trochę nie wyszło

 • Edward napisał(a):

  Fantastyczna impreza i perfekcyjna organizacja. Brawo!

 • Michał napisał(a):

  Super impreza, cudowna pogoda, kibice świetni, organizacja ekstra!!! Za rok też Was odwiedzę:)

 • Tomasz F, napisał(a):

  To mój pierwszy półmaraton i napewno w następnym roku też się zjawię Było rewelacyjnie trasa nie należała do łatwych ale o to chodzi . Pozdrowienia dla organizatorów za cudowną imprezę .

 • Szymek napisał(a):

  Świetna impreza! 110% profesjonalizmu!
  Do zobaczenia za rok!
  Dziękuję

 • Bartek napisał(a):

  Warto było jechać 400 km żeby wystartować w takim biegu 🙂 Kapitalna pogoda, świetni ludzi i organizatorzy. Dziękuję wszystkim biegaczom za sportową rywalizację na trasie i uzyskanych wyników a organizatorom za dopięcie wszystkiego na ostatni guzik 🙂

 • Grzesiek napisał(a):

  Dziękuję organizatorom! Pierwszy raz biegłem w Półmaratonie Ślężańskim i mimo jego dużej trudności, biegło się dobrze dzięki ich pracy:-) Do zobaczenia za rok!

 • Meany napisał(a):

  Było świetnie. Do tego przebiegłem swój pierwszy półmaraton. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, doping na trasie i organizację. Za rok wracam, już nie mogę się doczekać.

 • Piotr napisał(a):

  Po raz trzeci brałem udział w tej imprezie. W mojej ocenie organizacja jak zwykle była na wysokim poziomie. Nawet ta drobna wpadka z wodą nie ma większego wpływu. Polecam innym osobą, które nie biegły jeszcze w półmaratonie ślężańskim, wzięcia w nim udziału. Niesamowita trasa z przepięknymi widokami. Tak nawiasem to organizatorzy innych półmaratonów, a w szczególności z Wrocławia mogą się uczyć jak przygotowywać doskonałą imprezę biegową.
  Ja już zaczynam myśleć o przyszłorocznej uczcie biegowej w Sobótce.

 • Tomek napisał(a):

  Może zacznę od pewnych maleńkich minusików na ,które organizator powinien spojrzeć za rok.

  Jedzonko ( a przynajmniej to wegetariańskie) ,bo jak się dopytywałem wśród innych biegaczy pozostałe rodzaje żarełka było ok , to było dosyć mdłe i makaron był jak by to powiedzieć nie dobry. Ale głodny człowiek to i zjadł większość 😛

  Następnie , wydaje mi się ,że powinien być o 1 punkt z wodą więcej. Przynajmniej połowa uczestników są to amatorzy , którzy lubią pobiegać i nie mają tak dużej wytrzymałości ,żeby w tak trudnym terenie wystarczyło im 3 punkty. 7-10-14-18 km, a widziałem miejsce na punkt by się znalazło.

  To takie 2 małe szczegóły ,które pozwoliły by organizacje doprowadzić do perfekcji.
  Pomijam już inne , nie zależne od organizatorów małe problemy techniczne.

  A Tak To Wielkie podziękowania wolontariusza za podawanie wody/izotoników na trasie.

  Oczywiście , atmosfera wśród biegaczy świetna ! 🙂

  Pozdrawiam i widzimy się za rok ! 🙂

 • Tomek napisał(a):

  Zapomniałem dodać – masaż nóg po przebiegnięciu był to strzał w dziesiątkę ! , po wyjściu od nich , miałem ochotę , przebiegnąć kolejne kilometry ! 🙂

 • Marek napisał(a):

  super impreza 🙂 organizacja na 5, na punktach z wodą nie było tak źle, chwała tym dzieciakom za włożoną pracę uwijały się jak mróweczki, zrobiły robotę na 6+ 🙂 pozdrawiam wszystkich uczestników i organizatorów i do zobaczenia za rok 🙂

 • Paweł napisał(a):

  Pierwszy raz w życiu startowałem u Was w zawodach (półmaratonie) i już wiem, że za rok znów Was odwiedzę. Dziękuję za wszystko.

 • artur napisał(a):

  Witam.
  Fajnie że taka impreza jest organizowana.Przynajmniej coś się dzieje w Sobótce.
  Poza tym czekam teraz na ogarniecie i posprzątanie wszechobecnych pustych butelek po wodzie.

 • Jurek napisał(a):

  Świetna profesjonalna organizacja, cudowna atmosfera, przepiękna trasa, doskonałe warunki – zamówione – dostarczone 🙂 Wszystkie te czynniki sprawiają, że trzeba tu być za rok 😉 – do tego wszystko to na moim ukochanym Dolnym Śląsku!

 • Krzysztof napisał(a):

  Świetna impreza!!! Był to mój pierwszy półmaraton. Już nie mogę doczekać się następnego w Sobótce 😉

 • marszu napisał(a):

  Fantastyczna impreza! Spotykamy się za rok.

 • Kuba napisał(a):

  Trasa bardzo fajna, szkoda że na mecie nie było jakiejś małej gastronomii dla kibiców, czy zimnego piwka do kupienia dla zawodników. Pozdrawiam, „swoje” zrobiłem, poniżej 2 godzin przebiegłem..

 • Rafał napisał(a):

  Impreza bardzo fajna i pojawię się w kolejnych latach. Jednak zabrakło mi sprawnego podawania wody, telebimu oraz choć połowy banana na trasie.

 • keck napisał(a):

  Drugi raz biegłem wokół Ślęży. Zupełna odwrotnosć pogody z przed roku.
  Organizacja wspaniała – w Sobótce to już standart, drobne problemy z wodą ale bez tragedii, mam w zwyczaju biegać z własną wodą więc aż tak mnie to nie dotknęło.
  Półmaraton w Sobótce to już stały punkt w moim klaendarzu biegowym. Wzorzec porządnej imprezy biegowej. Już czekam na informację o zapisach na przyszły rok 🙂

 • Jogór napisał(a):

  hej, wspaniała organizacja, choc z powodu wysokiej temperatury jednak powinny być 4 punkty nawadniające – 5-6, 10, 15 i 18 km

 • Krzysztof napisał(a):

  Dzięki bardzo za niesamowite przeżycia! organizacja super, atmosfera jeszcze lepsza; za rok na pewno znów stanę na starcie!

 • Bogdan napisał(a):

  Rewelacyjna organizacja, mieszkańcy i kibice – super!! BRAVO!!

 • Darek napisał(a):

  Po prostu dziękuję 😉 !!! Do zobaczenia za rok!
  Było SUPER

 • Jerzy napisał(a):

  Byłem pierwszy raz,rewelacja ! Wspaniała organizacja mimo tak dużej frekwencji.Trasa bardzo wymagająca ale tak ma być.Czapki z głów.Polecam wszystkim ten połmaraton.

 • Jarek napisał(a):

  Super impreza, idealna na pierwszy start w sezonie, a makaron na mecie + zamkowe z pakietu startowego smakowały WYBORNIE !!! 🙂 pozdrowienia dla wszystkich biegaczy i organizatorów

 • Robert napisał(a):

  Super impreza, super pogoda (nie to co w zeszłym roku ). Małe zamieszanie na punktach nawadniania które szybko poszło w niepamięć. Do tego poprawiona życiówka o dwie minuty. Czego chcieć więcej. Jak Jah pozwoli do zobaczenia za rok.

 • Piotr napisał(a):

  Biegłem pierwszy raz. Świetna lokalizacja. Kilka late temu były tam Matematyczne Marsze na Orientację, ale wtedy byłem opiekunem i robiłem fotki. Tym razem to ja się pociłem ;-). Wspaniała impreza, super atmosfer! Gratuluję organizacji i odliczam dni do kolejnego biegu 🙂 Oby pogoda się powtórzyła

 • Krzysztof napisał(a):

  Gdy w zeszłym roku w styczniu zacząłem biegać,w wieku 58 lat, to jako cel postawiłem sobie przebiegnięcie półmaratonu ślężańskiego w 2014r. Udało się! Biegłem cały dystans bez momentu zatrzymania się, 40-sty w kat 55-59. Kocham Cię Sobótko!

 • totalamatorka napisał(a):

  to mój pierwszy pm. do mety dotarłam sama, to największy sukces:) organizatorom WIELKIE DZIĘKI za wspaniałą atmosferę i perfekcyjne przygotowanie.
  Innym biegaczom dziękuję za życzliwość i za to,nikt nie uśmiechał się z politowaniem nad powolną truchtaczką;-)Pzdr!

 • Natalia napisał(a):

  To był mój pierwszy, ale na pewno nie ostatni półmaraton w Sobótce. Generalnie wszystko super.
  Jednak tak, jak już wyżej ktoś wspomniał, powinny być 4 punty z wodą, zwłaszcza biorąc pod uwagę aurę, która była dosyć „letnia” i pragnienie momentami doskwierało. Poza tym punkty wodopojowe powinny być jednak przy takiej liczbie biegaczy rozciągnięte na dłuższym dystansie, był trochę za duży tłok, przez co trzeba było stać i czekać na swoją kolej.
  Będę jednak dobrze wspominać, bo to fajna impreza w fajnym miejscu, a i życiówka (zupełnie nieoczekiwanie) się przytrafiła 🙂

 • Iza napisał(a):

  Dziękuję organizatorom za świetnie przygotowaną imprezę na tak dużą skalę. Mam już za sobą parę tego typu imprez biegowych , więc tym bardziej chylę czoła!
  Trasa piękna, choć trudna 🙂 ale za to satysfakcja z jej przebiegnięcia nie do opisania.Masaże, jedzenie , piwko;) strzał w 10! Super prowadzenie imprezy przez Szefa:) i niezapomnianą atmosfera! Do zobaczenia za rok!
  Kolejna Kobitka!

 • kamilla napisał(a):

  DZIĘKUJĘ za wspaniałą organizacje! wszystko dopięte na ostatni guzik, do tego wymarzona pogoda i widoki!
  wspaniali Kibice,szczególne podziękowania dla Nich, za Ich czas, uśmiechy i doping!
  🙂

 • Agnes napisał(a):

  Dziękuję za wspaniały, wymagający bieg! Zamówiliście doskonałą pogodę,a widoki, zwłaszcza „rzut oka” na Ślężę, motywował do szybszego przebierania nogami:). Myślę, że przydałoby się więcej punktów z wodą, pal sześć izotoniki, ale hadwao przy tej pogodzie, zawsze się przyda. Bardzo mi się podobało. Jeśli kardiolog nie zabroni, jeszcze kiedyś wrócę! 🙂

 • Tomek Fa napisał(a):

  Trzeci raz w Sobótce i jak zwykle … ludzików pełno a po jedzonko bez kolejki ( dla mojego imiennika opcja wegetariańska była mdła , kwestia smaków , ja zjadłem raz dwa i cieszę się że jest jedzonko dla bezmięsnych .. no i super pomysł dawania makaronu w kubeczkach) masaż stałem w kolejce z minutę, problemów z wodą nie zauważyłem , może były później, ale wydaje mi się że ostatnio było więcej punktów nawadniania, dla mnie osobiście było wystarczająco ale może by pomyśleć o jakimś dodatkowym dla ” troszkę słabszych zawodników”. koszulka standardowo fajna , nawet chyba materiałowo lepsza niż poprzednie ( no kolor to akurat dla mnie jest nietwarzowy ) . Generalnie nuda Panie nuda to samo co roku…
  Co do uwag: myślałem że główny sponsor dorzuci do reklamówki jakieś swoje „suszki”. do sponsora następnego : piwo by lepiej smakowało z kega po biegu niż z puszki w pakiecie ( chociaż to ciepłe też po biegu było boskie). Do organizatorów: mój trzeci start i Trzymacie cały czas rewelacyjny poziom…. może by tylko bardziej rozgłośnić bieg, żeby startowały osoby z innych okolić a nie tylko ” miejscowi z Wrocka” . a co do Wrocka .. Sobótka z gumy nie jest i zaparkować coraz trudniej… może by pomyśleć o darmowych autobusach z Wrocławia na bieg .

 • marcin napisał(a):

  Izotoniki były super, pogoda również, gdyby jeszcze tą górkę na 7-9 km spłaszczyć to również byłoby super 🙂 pozdrowienia dla kibiców!

 • Grzegorz napisał(a):

  Świetna, wymagająca trasa, organizacja na wysokim poziomie. Był to mój pierwszy raz w Sobótce i… na pewno wrócę, dla takich imprez warto biegać 🙂

 • Tomek napisał(a):

  Super, super po prostu SUPPER!!! Dziękuję i do zobaczenia za rok ;)))

 • Broda napisał(a):

  REWELACJA pobiłem swój czas o 8 min, i jestem zadowolony, choć zakładany czas nie został osiągnięty. Świetna trasa, wydawanie pakietów przed imprezą bez problemów, posiłków po imprezie tak samo. Pogoda rewelacyjna, i nie wiem co by było gdyby bieg był w niedzielę. Jeśli chodzi o punkty z wodą, to tu niestety minus. Powinno być tam chyba więcej osób i sam punkt nieco dłuższy, ale nie było tragicznie. Dodatkowy punkt koło 11 km też by się przydał. Mimo to, uważam, że organizacyjnie Sobótka dała radę, i w tej chwili jest to jeden z lepszych półmaratonów w Polsce. Wielkie dzięki i do zobaczenia za rok, a może na górskim 🙂

 • jacek napisał(a):

  Witam państwa!

  Powiem Wam, że jak na tak istotny bieg w kalendarzu startów 2014 w kraju to nagrody w kategoriach wiekowych –n ę d z n e . Szkoda.
  Co to jest 100 zł?

  Organizatorzy mniej hurra optymizmu a więcej realizmu. Nawet na koszty podrózy nie starcza. Wstyd. I miejsce powinno być co najmniej 600 zł II miejsce 500 a III 400.
  pOZDRAWIAM

 • Antoni (author) napisał(a):

  Moim zdaniem powinno być 800, 600 i 400. Niestety nie udało nam się zdobyć na to funduszy więc proponujemy to na co nas stać. Nie słyszałem o regule, że wartość nagrody powinna pokrywać koszty dojazdu. Budujesz kontrowersyjne teorie. W 2013r wygrałem kategorię wiekową na półmaratonie ma Majorce. Dostałem czapkę o wartości ok. 5 EURO. Za podobne zwycięstwo w nocnym biegu w Dreźnie – dyplom. Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc o hurraoptymizmie.

 • Maciek napisał(a):

  Organizacyjnie wszystko super …
  Szkoda tylko, że w pakiecie startowym nie było rzeczy o których pisaliście tj.:
  – kupon rabatowy 15% na nieprzecenione produkty w sklepie NewBalance.pl;
  – talon rabatowy o wartości 70 zł od firmy RUNPLANET.

 • Antoni (author) napisał(a):

  Nie powinno tak być.
  Osobiście brałem udział w pakowaniu. Było mało czasu.
  Ktoś się widocznie pomylił.
  Dlaczego nie kontaktujesz się bezpośrednio (mail, telefon)?
  Podaj adres – doślemy Ci pocztą.

 • Jarek napisał(a):

  Było Super!!!!
  Proszę napisać ile osób wystartowało i ile dotarło do mety?
  Pozdrawiam

 • Antoni (author) napisał(a):

  Wystartowało dokładnie 3289 zawodników. Nie dotarło do mety 8 osób.

 • luck napisał(a):

  super impreza, miło mi co roku brać w niej udział.
  co do nagród i gadżetów, miło ze strony organizatorów że są, choć dla mnie najważniejsze jest samo bieganie, jestem przeciwny jakimkolwiek nagrodom ( dotyczy to wszystkich organizowanych biegów ) jestem za tzw modelem Norweskim, tzn sportowcy norwescy na olimpiadzie za zdobycie medali otrzymują „uśmiech prezesa” nic więcej, prestiż wygrana to wszystko. Jestem za niższymi startowymi, bo bieganie powinno być masowe ale to już inny temat

 • Tomek napisał(a):

  Też zgodzę się z Maćkiem.

  Mój pakiet był trochę nie kompletny ; zawierał piwko, koszulkę , batonika – nie było żadnych kuponów/ talonów . Ale to też trochę moja wina ,ponieważ nie dopatrzyłem od razu. Ale przy organizacji ( przy 3tys osobach) nie mam pretensji. I tak uważam ,ze bieg był naprawdę bardzo dobrze zorganizowany ! 🙂

 • Antoni (author) napisał(a):

  Prześlij mailem adres – doślemy to czego brakowało.

 • robert napisał(a):

  Gdy się zapisywałem na sobótkę,to miałem nadzieję że będzie ciężko,a prawie mnie zabiło:)Było picie,było jedzenie,nagrody i świetna organizacja.Czegóż chcieć więcej?Jedyne do czego mogę się przyczepić to do samych zawodników,że tak rzadko odpowiadają na oklaski i doping kibiców!CHYLE CZOŁA PRZED WSZYSTKIMI WOLONTARIUSZAMI!STOKROTNE DZIĘKUJĘ!!JESTEŚCIE WIELCY!Mam nadzieję,że inni zawodnicy także potrafią WAM podziękować?

 • Paweł napisał(a):

  Pierwszy raz w Sobótce, pierwszy półmaraton…wrażenia niezapomniane!!! Fakt – dodatkowy punkt z wodą by się przydał. Ale z innej beczki – moje Endomondo i Garmin Forerunner pokazały mi dystans 21km 290m. Niby nic tylko pytam czy może komuś też wyszło troszkę więcej :):):)

 • Antoni (author) napisał(a):

  Trasa jest atestowana. Też mam Forerunnera. Za każdym razem pokazuje inaczej. To nie jest urządzenie do pomiaru odległości.

 • Kazik napisał(a):

  Ludzie, jeżeli na biegi jeździcie dla nagród i po to by się najeść,to chyba warto się zastanowić nad sensem wyjazdów na zawody.

 • Jerzy napisał(a):

  Kolega mnie namówił do startu w tym półmaratonie,nic o nim wcześniej nie wiedziałem.REWELACJA ! Za rok chciałbym znów przyjechać bo warto dla tak wspaniałej imprezy jechać te kilkaset kilometrów.Czapki z głów.

 • Magdalenka napisał(a):

  Dziękuję. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do Jego organizacji. Wszystkim którzy Kibicowali. Wszystkim którzy biegli. Do zobaczenia za rok. 🙂

 • Voytek napisał(a):

  Witam,
  Zapraszam do dwóch moich galerii. Fotki robione na ok 500 metrów przed metą:
  część 1
  część 2

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl