16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Dziękujemy!

Kolejny 16. Nowalijka Półmaraton za nami.
Dziękujemy uczestnikom za udział i radość, która emanowała dookoła.
Tak naprawdę samo bieganie na trudnej trasie w niektórych chwilach nie jest może bardzo przyjemne ale satysfakcja z ukończenia we wspaniałym towarzystwie setek podobnych do nas biegaczy to prawdziwe szczęście.


Każdy z nas biegaczy różni się od siebie ale mamy wspólny mianownik – cierpienie, które pokonujemy w trudnych momentach. Radość na mecie jest warta tego wysiłku!

Gdyby nie wiatr oraz niewielkie opady pod koniec biegu pogodę można by uznać za idealną. Na trasie biegaczom kibicowało wiele bardziej lub mniej zorganizowanych grup.

W takich warunkach na metę dotarło 2324 półmaratończyków i 182 uczestników biegu na dystansie 5 km.

To zdecydowanie najlepsza frekwencja po pandemii. Odnotowano nowy rekord trasy mężczyzn!
Kenijczyk KIMAIYO HILLARY KIPTUM MAIYO poprawił go o 28 sek. i teraz rekord trasy to 1:04:28.

Zwycięzcy półmaratonu:
Kobiety:

1. JEBET VALENTINE, BENEDEK-TEAM KEN 1:17:30 3.40/km

2. SEMENOVYCH NATALIJA, UKR 1:17:56 3.41/km

3. CHEMUTAI MERCY BENEDEK-TEAM KEN 1:19:11 3.45/km

Mężczyźni:

1. KIMAIYO HILLARY KIPTUM MAIYO, BENEDEK-TEAM KEN 1:04:28 3.03/km – NOWY REKORD TRASY!

2. CHERUIYOT LABAN, BENEDEK-TEAM KEN 1:05:28 3.06/km

3. KOROS BENARD KIPKORIR, BENEDEK-TEAM KEN 1:06:40 3.09/km

Zwycięzcy „piątki”:

Kobiety:

1. KUŁAKOWSKA MAŁGORZATA, INVEST-PARK TEAM POL 21:39 4.19/km

2. MRÓWKA KATARZYNA, KAMIENNOGÓRSKA GRUPA BIEGOWA POL 21:52 4.22/km

3. SZYMCZYK ANNA MARIA, POL 22:36 4.31/km

Mężczyźni:

1. SZCZEPAŃSKI WOJCIECH, PCH SPORT TEAM POL 19:02 3.48/km

2. MUSIAŁ TOMASZ, PCH SPORT TEAM POL 19:55 3.59/km

3. SZCZUTOWSKI ŁUKASZ, JUMPBOX CROSSFITMYHEM POL 19:57 3.59/km

Biuro zawodów pracowało sprawnie dzięki nowoczesnemu przydzielaniu numerów startowych z użyciem kodów QR i systemowi DATASPORT. Wszystko działało idealnie.

Po raz pierwszy zrezygnowaliśmy z zaznaczania strefy startowej na numerach i stanowczemu respektowaniu tego przy ustawianiu zawodników na starcie.

Poprosiliśmy o samodzielną ocenę swojego poziomu i stosowne ustawienie się w oznaczonych sektorach, w których czekali perfekcyjni pacemakerzy zorganizowani jak co roku przez niezawodnego Mieszka Wiktorskiego.

Z wielką przyjemnością informuję, że to zadziałało! Postawy i zachowanie biegaczy były zaskakująco poprawne. Bardzo za to dziekujemy!

Przed startem z wystrzałem armaty w Rynku w Sobótce biegaczom powodzenia życzyli Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, Przedstawiciel Marszałka Województwa Dolnośląskiego Jerzy Andrzej Michalak – kandydat na Prezydenta Wrocławia, Prezes DZLA Zygmunt Worsa i ultatriathlonowy mistrz Adrian Kostera – Ultra Triathlete.

Adrian potem wręczał piękne medale na mecie.

Medale błyskawicznie można było wygrawerować na stoiskach firmy grawerbus.

Gratulujemy ukończenia z dobrym wynikiem przedstawicielom Braci Kolarzy: Prezesowi DZKOL Rafałowi Jurkowlańcowi i Mistrzowi Bartoszowi Huzarskiemu.

W tym roku posiłek na mecie w postaci zdrowych warzywnych lunchboxów i pysznej zupy zapewniła nowatorska firma Nowalijka, której reprezentanci – w tym główny kucharz firmy – przebiegli półmaraton!

Pilotem biegaczy był elektryczny samochód TESLA Y, sprzedażowy hit 2023 roku (nr 1. wg modeli wliczając samochody spalinowe – 1,3 mln sprzedanych). Samochód osobiście prowadził właściciel firmy Maciej Drzewiecki.

Po biegu można było obejrzeć samochody Tesla i umówić się na jazdy próbne. Na koniec dekoracji wyróżniono trzy osoby voucherami na weekendowy wynajem samochodu Tesla od EkstraJazda.pl – wynajem samochodów, eventy, szkolenia, jazdy testowe.

Blisko sceny można było wydrukować certyfikaty z wieloma cennym dla uczestnika informacjami.

Przy załamującej się pogodzie dekorowano wiele klasyfikacji. Na koniec przydzielono nagrody sponsorów: czeki od Pana Panasa i telewizor od Firmy Sonel.

Podczas dekoracji szczególnie wyróżniono mieszkankę gminy Joannę Drewnicką-Ogrodnik. Wygrała kategorię gminy, kategorię K55 ale też niedawno na maratonie w Barcelonie pobiła rekord Polski Masters z czasem 3:08. Na zdjęciu na podium z synem Aleksandrem, który podobnie jak mama wygrał klasyfikację Gminy Sobótka.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wszystkim instytucjom, sponsorom, wolontariuszom i spontanicznym bezimiennym osobom.

Tworzymy razem to wyjątkowe wydarzenie.

Galeria zdjęć niezawodnego fotografa i nieustannie rozwijającego się biegacza KB Sobótka Krzysztofa Tatrockiego, któremu pomogła dzielna żona Agnieszka: https://photos.app.goo.gl/Ct6355BRH6yAvdwd9.

Przypominam, że na trasie zdjęcia wykonywał serwis FotoMaraton.pl. Zdjęcia można pobrać z ich strony. Nowatorską funkcjonalnością wyszukująca automatycznie zdjęcia są specjalne kody PICA użyte na numerach startowych.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl