16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Medale

Przedstawiamy medale Półmaratonu Ślężańskiego.

1. Półmaraton. W pracach uczestniczył artysta plastyk z Sobótki Zbyszek Prendecki. Medal z niklu o średnicy 6 cm został wykonany na prośbę Antoniego Stankiewicza metodą „bicia” przez firmę Vikoss Sport.  Logo półmaratonu zawiera trzy charakterystyczne elementy: zarys masywu Ślęży, ślężański niedźwiedź  (jest to również symbol Dolnego Śląska) i biegacza. Na reversie medalu został umieszczony herb Sobótki, w którym elementem dominującym jest postać św. Jakuba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Półmaraton. Avers medalu na prośbę Antoniego Stankiewicza został wykonany przez Vikoss Sport. Przedstawia największego (nie chodzi o wagę ciała!) biegacza z Sobótki – Henia Załęskiego. Heniu w 2005 roku miał najlepszy na świecie wynik 60-latków w maratonie (2:50). Medal z mosiądzu o średnicy 6 cm został wykonany metodą „bicia” przez firmę Vikoss Sport.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Półmaraton. Avers medalu na prośbę Antoniego Stankiewicza został wykonany przez Vikoss Sport. Przedstawia pomysłodawcę i autora Półmaratonu – Antoniego Stankiewcza. Medal z czystej miedzi o średnicy 6 cm został wykonany metodą „bicia” przez firmę Vikoss Sport.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Półmaraton. Medal ze stopu odlewniczego został wykonany metodą odlewania przez firmę Vikoss Sport.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Półmaraton.  Medal o średnicy 70mm z emalią i miejscem na grawerowanie został wykonany metodą „bicia” przez firmę Vikoss Sport.

 

6. Półmaraton.  Medal o średnicy 70mm i grubości 4mm z  miejscem na grawerowanie został wykonany metodą tłoczenia przez firmę Vikoss Sport.

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Półmaraton.  Medal o średnicy 70mm i grubości 4mm z  miejscem na grawerowanie został wykonany metodą odlewania przez firmę Vikoss Sport.

 

medale_2014_web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Półmaraton. Odlewamy medal o wymiarach: 70x72x7mm wykonała firma Wikkos.

medal_2015_1200

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Półmaraton. Medal odlewany wykona firma Wikoss. Poniżej wizualizacja.

medal_2016_wizualizacja

 

 

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl