16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Korona Polskich Półmaratonów bez nas

Drodzy biegacze, spotkała nas przykra i zupełnie niezrozumiała dla nas niespodzianka. Nie wiemy dlaczego, ale usunięto nas z listy biegów Korony Półmaratonów Polskich. Nasze próby przywrócenia nas na liście spotkały się z odmową. O wykreśleniu dowiedzieliśmy się 01.12.2016 z internetu! Nasz przedstawiciel kilka dni wcześniej będąc na spotkaniu dotyczącym Korony Półmaratonów Polskich podczas konferencji PSB deklarował jak zawsze współpracę i nie usłyszał o zamiarze usunięcia nas z listy. Nie znane są nam kryteria, którymi kieruje się PSB przy wyborze biegów. Nasze prośby o dołączenie nas do listy możecie zobaczyć klikając tutaj.

A oto odpowiedź Prezesa PSB  Pana Henryka Paskala, oczywiście odmowna. >Odpowiedź<

Tę sytuację skandalem nazwał red. Maciej Głowacki, wieloletni reporter sportowy z Wrocławia w >swoim artykule<

25 i 26 marca 2017 czyli praktycznie w tym samym czasie odbędą się największe półmaratony w Polsce w Warszawie i w Poznaniu. Cieszymy się że wybraliście na nasz bieg. Organizujemy go w małym, pięciotysięcznym miasteczku. Mamy ograniczone możliwości i budżet. Większość prac wykonujemy społecznie przy zaangażowaniu naszych miejscowych, często bardzo młodych wolontariuszy. Bardzo doceniamy Wasz wybór i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby utwierdzić Was w przekonaniu, że uczestnictwo w 10. PANAS Półmaratonie Ślężańskim to był trafny wybór.

Dla zainteresowanych mamy alternatywną propozycję:  Herb Półmaratonów. Aby stać się laureatem tego zaszczytnego trofeum wystarczy w ciągu roku kalendarzowego ukończyć 6 dowolnie przez siebie wybranych biegów na dystansie półmaratonu. W odróżnieniu od innych tego typu dodatkowych odznaczeń Herb jest przyznawany bez wskazania konkretnych biegów. Herb Półmaratonów to dodatkowa nagroda za Wasz trud włożony w pracę związaną z przygotowaniami do biegów oraz samymi startami na dystansie półmaratonu. Szczegółowy regulamin Herbu znajdziesz klikając tutaj.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl