16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Zwrot opłaty startowej.

Drogie Biegaczki i Biegacze!

Jak wszyscy wiemy nasz bieg nie odbędzie się 21.03.2010.
Nowy termin to sobota 24.10.2020.

Zmiana terminu biegu została spowodowana decyzją Premiera w stanie zagrożenia epidemiologicznego.

Przyjęliśmy to ze smutkiem, ale i ze zrozumieniem. Bieganie to nasza pasja. Sami jesteśmy biegaczami, ale przecież chodzi o bezpieczeństwo Was i naszych wolontariuszy, pracowników obsługi oraz kibiców. Dla nas podobnie jak wielu innych organizatorów to dużo nowych problemów do rozwiązania. Ponieśliśmy sporo kosztów nie do odzyskania tak jak np. medale i koszulki.

Mimo tego nie chcemy obciążać tą sytuacją biegaczy.
Wszyscy z Was którzy zapisali się i opłacili start mogą odzyskać opłatę startową w przypadku, w którym nowy termin Wam nie odpowiada.
Wkrótce będzie to możliwe poprzez edycję formularza zgłoszeniowego DATASPORT. Pojawi się tam dodatkowa opcja rezygnacji ze startu i zwrotu opłaty startowej.

Zwrócona zostanie kwota wpisowego i opcjonalnej koszulki, jeśli ktoś ją zakupił. Zwrot nastąpi do źródła z którego dokonano opłaty.

Organizator nie zwraca kosztów opcjonalnych ubezpieczeń.

Zwrot będzie możliwy do 30.04.2020

Kwota obecnego wpisowego pozostanie na poziomie 100 zł bez względu na limit zgłoszonych, skorygowany liczbą rezygnacji. W ten sposób szanujemy też tych, którzy dokonali opłaty w lutym. Dotyczy to wszystkich, również tych, którzy teraz wystąpią o zwrot startowego w niższych kwotach, a potem zapiszą się ponownie.

Nasz bieg stworzyli biegacze dla biegaczy. Od samego początku wiedząc o wyjątkowości trasy bardzo staraliśmy się organizować go w sposób najbardziej przyjazny dla uczestników, aby z nimi dzielić radość uczestnictwa.

Bo bardzo nam na Was zależy.

Dlatego prosimy – nie rezygnujcie. Przyjedźcie w nowym terminie jeśli to będzie możliwe. Pomożecie nam i pokażecie solidarność z organizatorem, który Was szanuje.

Proszę nie traktować naszej decyzji jako precedensu będącego argumentem w rozwiązywaniu ewentualnych sporów dotyczących innych imprez. Pamiętajmy, że organizatorami wielu biegów są stowarzyszenia, fundacje dla których zwrot wpisowego bez wsparcia z zewnątrz może przesądzić o ich istnieniu. Analizy prawne nie potwierdzają obowiązku zwroty opłaty!

Dyrektor Biegu Wojciech Kacperski
Honorowy Dyrektor Biegu Antoni Stankiewicz
Sędzia Główny Andrzej Puchacz

4 komentarze »

 • Adam napisał(a):

  Proszę o zwrot za pakiet
  Adam Redzimski Gdynia

 • Antoni (author) napisał(a):

  Proszę przeczytać na stronie jak to zrobić.

 • Dariusz napisał(a):

  Witam 🙂
  Półmaraton Ślężański ma swój specyficzny klimat. Będzie to mój 4 Półmaraton w Sobótce od 2016.r.Celowałem w tym roku w Złotą Koronę Półmaratonów. Niestety nie będzie mi to dane , Półmaraton Poznań już został odwołany i wszystkim zwrócono wpisowe. Więc nie pozostało mi nic innego tylko zrezygnować z pozostałych. Dlatego mimo przeciwności losu podjąłem decyzję,
  że jak nic nie stanie na przeszkodzie to w Półmaratonie Ślężańskim i tak wystartuję .
  Pozdrawiam serdecznie
  Dariusz Borowiec z Polkowic

 • Tomek napisał(a):

  Witajcie Biegacze,
  Od tego właśnie półmaratonu rozpocząłem swoje bieganie. Od tego półmaratonu rozpoczynam każdego roku swoje „połówki’, i mimo że nie dane mi było pobiec w marcu, czekam, czekam z niecierpliwością na niego, na Was, na atmosferę na Tąpadła. Nie marudźcie jak stare baby, czekamy cierpliwie i nie rezygnujemy. To dla Was Wojciech, Antoni, Andrzej, dziesiątki wolontariuszy i przyjaciół oraz sponsorzy spinają setki tematów. To jest święto miasta Sobótki. To okazja nie tylko do biegania ale i spotkania się, docenicie to jesienią kiedy wyjdziecie z domów po tych wszystkich zakazach.
  Organizatorzy, trzymajcie się. Do zobaczenia wszystkim 24.10.2020r.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl