16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Pierwszy Półmaraton Ślężański – Archiwum

Szanowni Państwo poniżej znajdziecie pełne archiwum informacji dotyczących Pierwszego Półmaratonu Ślężańskiego, który odbył się 29 marca 2008 roku.

10 kwietnia
Nowe fotki.
Zajrzyjcie do galerii

29 marzec.
WYNIKI!!!
Zamieszczam jak najszybciej się dało:
OPEN
KATEGORIE
MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY SOBÓTKA
KOBIETY
MISTRZOSTWA WKB PIAST

27 marzec.
Parking
został dzisiaj przygotowany na trrenie sąsiadującym z halą gimnazjum. Droga będzie oznakowana.
Nagrody.
Mimo bardzo skromnego budżetu udało nam się przygotować ciekawe nagrody. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy oprócz pucharów otrzymają: w OPEN za 1 miejsce monitor panoramiczny 22′, 2 miejsce aparat cyfrowy Canon, 3 miejsce drukarka laserowa. We wszystkich kategoriach wiekowych: 1 miejsce stoper z pulsometrem, 2 miejsce myszka bezprzewodowa, 3 miejsce waga łazienkowa. Będą puchary dla 3 najlepszych zawodniczek i zawodników z gminy Sobótka pozostali mieszkańcy naszej gminy otrzymaja pamiątkowe statuetki. Będzie puchar dla najstarszej i najstarszego zawodnika i jeden puchar dla najmłodszego uczestnika. Puchary przygotował również Klub WKB Piast dla zwycięzców kategorii wiekowych Mistrzostw WKB Piast w Półmaratonie. Nie będę wymieniał wszystkich nagród do losowania ponieważ jest ich dużo. Najcenniejsze będą losowane na końcu: Garmin Forerunner 305 ufundowany przez firme Wodę Bonart, wczesniej wylosujemy ubrania treningowe DOBSOM i weekend z wyżywieniem dla dwóch osób w Sunny Hotelu w Poznaniu.

23 marzec.
Szczegółowa mapka.
Zamieszczam link do mapki z zaznaczonymi ważnymi dla uczestników biegu miejscami >> mapka.
Nocleg dla wcześniej zgłoszonych będzie w sali  OSiR-u przy stadionie. UWAGA !!! Nie pomylcie się – w hali gimnazjum nie ma noclegów. Odległość od sali na stadionie do hali gimnazjum, gdzie w sobotę od 7.30 rozpoczyna się weryfikacja wynosi ok. 1000m.
Dojazd do Sobótki
jest możliwy samochodem 🙂 oraz autobusem. Nie ma połączenia kolejowego. Rozkład jednej z linii obsługującej kierunek Wrocław-Sobótka (jest ich kilka) znajdziecie >>tutaj.  Przystanek autobusowy znajduje się w niewielkiej odległości (ok. 300m) od hali gimnazjum. Droga do hali będzie oznakowana.
Zdjęcia z samolotu.
Dyrektor lotniska w Mirosławicach – Pan Zdzisław Szamanek postara się o loty samolotu nad startem i nad trasą podczas biegu. Będzie to okazja do zrobienia bardzo ciekawych zdjęć z powietrza.

22 marzec.
WODA BONART naszym najwększym dobrodziejem.
Jak już wspominałem właściciel firmy „Woda Bonart” przyjaciel sportu Pan Wojciech Małaczek zapewnia napoje na trasie i na mecie oraz tablice z oznaczeniem wszystkich kilometrów. Niedawno zadeklarował też ufundowanie pucharów dla zwycięzców we wszystkich kategoriach wiekowych oraz super nagodę do wylosowania wśród zawodników, którzy ukończą bieg – urządzenie Garmin Forerunner 305 o wartości 1100zł. Forerunner 305 to osobisty trener na przegubie dłoni. Posiada rozbudowany stoper, nawigację GPS, pomiar tętna, wykorzystując technologie GPS mierzy Twój przebiegnięty dystans informując o tempie biegu. Zapamiętuje wszystko i poprzez moduł dokujący przekazuje informacje do komputera. Niepotrzebny jes więc dziennik treningowy. Powwzechnie uważa się, że jest to najlepsze na świecie urządzenie tego typu. Potwierdzam te opinie bo sam używam od pół roku 🙂 Dziękujemy Panu Wojtkowi. To wspaniały gest człowieka, który zrobił już bardzo dużo dla sportu w Sobótce pomagajac np. w obsłudzie Biegu na Ślężę rozgrywanego rokrocznie w ostatnią sobotę maj. Wyśmienita Woda Źródla Bonart pomoże nam pokonac dystans i szybko ugasić pragnienie na mecie. Przeczytajcie o niej tutaj „Woda Bonart”.

Pacemakerzy na 1:45 i na 2:00.
Grupę na 2:00 poprowadzi Krzysztof Samulewicz. Wszyscy Pacemakerzy! W biurze zawodów odbierzcie balony i dodatkowe numery na plecy.

18 marzec.
Pacemakerzy na 1:45.
Dwóch naszych kolegów Honzo (Mariusz Chodór) i Fragles (Michał Czerna) poprowadzi grupę, która chce uzyskać ten czas na mecie. Będą mieli przymocowane do ramion balony z napisem „1:45”

Napoje na trasie.
Na trasie planujemy 3 punkty z napojami na kolejnych stołach: wyśmienita woda źródlana „Woda Bonart” oraz herbata mietowa przygotowana osobiscie przez dyrektora OSiR-u Wojciecha Kacperskiego. Punkty będą na 7, 14 oraz 18 km oraz oczywiście na mecie w hali. Staramy się o napój izotoniczny ale w tej chwili nie możemy go zagwarantować. Właściciel firmy „Woda Bonart” przyjaciel sportu Pan Wojciech Małaczek ufundował też tablice z oznaczeniem kilometrów.

Bez własnych odżywek.
Nie planujemy wykładania własnych odżywek zawodników. Jest to często spotykane dla uniknięcia wielu problemów. Odżywek nie było na maratonie w Budapeszcie, Poznaniu i Barcelonie.

Wpisowe 20zł – ostatni moment.
Ze względu na święta przedłużamy termin wniesienia opłaty startowej w wysokości 20zł do 25 marca. Po tym terminie opłata wyniesie 30zł. Nie zwlekajcie. Dla Was taniej, a nam to ułatwi weryfikację. Przypominam weryfikacja tylko w dniu startu od 7.30 do 10.30.

Imienne numery startowe.
Na liście startowej są zaznaczone osoby, które otrzymają imienne numety startowe. Sprawdźcie czy wszystko OK.

14 marzec. Atest
1 marca Pan Bogdan Piątek przeprowadził atestację trasy. Pogoda nie sprzyjała. Padał deszcz z gradobiciem 🙂 Zgodnie z naszymi pomiarami start będzie w Rynku w Sobótce, meta w połowie długości hali sportowej gimnazjum.

8 luty. DOBSOM wspiera Półmaraton Ślężański.
DOBSOM to szwedzka marka producenta znakomitych ubrań treningowych szczególnie polecanych do biegów na orientację i przełajowych. Ubrania te oczywiście mogą używać inni biegacze. Używamy tych ubrań ze Słonkiem od dłuższego czasu. Na fotkach z treningu jestem w ubraniu DOBSOM. Są świetne, szczególnie w ciężkich warunkach. Krajowy dystrybutor DOBSOM-a (www.sx-sport.com), wspiera naszą imprezę i ufunduje nagrody. Tym bardziej warto wystartować 🙂

27 stycznia. PO TRENINGU na trasie półmaratonu.
Mimo wyjątkowo niesprzyjajaących warunków pobiegliśmy w grupie ok. 25 osób w tym 4 kobiety. Brawo! Po biegu herbata miętowa i ciepły natrysk. Myślę, że Ci którzy przybyli nie żałują. Zamieszczam link do galerii fotek>> oraz ciekawej relacji napisanej przez biegającego redaktora Macieja Głowackiego>>. Obecny na treningu Marian Czerski zaproponował ponowne spotkanie za ok. miesiąc.

26 stycznia. JUTRO TRENING na trasie półmaratonu o godz. 12.00
Czekamy na Was. Zamieszczam link do rozkładu autobusów z Wrocławia>> Będzie ładna pogoda i miętowa herbata przygotowana osobiście przez dyrektora OSiR-u Wojciecha Kacperskiego.

19 stycznia. TRENING ZA TYDZIEŃ W NIEDZIELĘ 27 stycznia o godz. 12.00
Potwierdzamy – OSiR w Sobótce udostępnia salę przy stadionie dla osób, które przyjadą na trening. Bedzie możliwość przebrania się i umycia pod natryskiem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Swój udział m. inn. potwierdziła grupa z METY Lubliniec w sile 5 biegaczy. Spodziewamy się licznego udziału członków WKB Piast Wrocław. Po ostatnim zebraniu wszystko wskazuje na to, ża nasz bieg będzie również klubowymi mistrzostwami WKB Piast w Półmaratonie. Dla tych którzy nie byli w Sobótce załączamy mapkę pomocną w dotarciu na stadion. Jest w zakładce „download” (plik mapa_sala_stadion.jpg) albo tutaj>>. Można tez zobaczyc to z góry za pomoca tego linku>>

11 styczeń 2008
Wiadomo już że atestacja trasy zostanie przeprowadzona na początku marca. Mamy nadzieję, że uczyni to nasz bieg jeszcze bardziej atrakcyjnym Jeden z naszych sponsorów – firma Woda Bonart – oprócz doskonałej wody na trasie i na mecie ufunduje również czytelne tablice z oznaczeniem każdego kilometra.

5 styczeń 2008
Dzisiaj organizator biegu, dyrektor OSiR-u w Sobótce Wojciech Kacperski zaproponował na forum udostępnienie sali sportowej przy stadionie dla osób, które chciałyby treningowo przebiec dystans półmaratonu. Cytuję jego wpis na forum: „Biegaczom, którzy chcą potrenować na trasie półmaratonu proponuję udostępnienie sali sportowej przy stadionie, gdzie będzie można przebrać się i odświeżyć. Prosiłbym bardzo o wypowiedzi w sprawie terminu, godziny. Wstępnie proponuję niedzielę 20 lub 27 stycznia 2008 o godz. 12.00. Co o tym myślicie? Biegacze z Sobótki już zapowiedzieli udział w treningu.”

2 styczeń 2008
Teraz gdy wszystkie zakładki działają zapraszam do korzystania ze strony. Będziemy ją systematycznie rozbudowywać informując Was o wszystkim co dotyczy biegu. Już teraz znajdziecie fotoreportaże z trasy, mapki, regulamin, formularz zapisów ze statystykami. W zakładce „download” znajdziecie różne użyteczne pliki.

30 grudzień 2007
W ostatnią sobotę marca przyszłego roku spotkamy się na tradycyjnym biegu wokół Ślęży, ale na krótszym niż w ostatnich latach dystansie.
29 marca z Rynku w Sobótce po wystrzale z armaty wyruszymy na półmaraton. Meta atestowanego dystansu w nowej hali sportowo-widowiskowej gimnazjum gminnego w Sobótce. Moc wrażeń na pięknej trasie, a na mecie medale i atrakcje jakich dotąd nie było.

Zapraszamy.
Antoni Stankiewicz.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl