16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Ostatnie chwile przed Półmaratonem (3487 zgłoszonych)

W tym roku nie powtórzy się sytuacja z roku ubiegłego, kiedy to pogoda była nawet nie tyle wiosenna co wręcz letnia. Obecne opady maja być ostatnimi przed sobotą. W noc poprzedzającą zawody w Sobótce spodziewana jest temperatura -6-10 o C , a w dniu zawodów ma nie przekroczyć zera. Możliwy jest silny wiatr. Należy więc odpowiednio się ubrać, nawet jeżeli w Sobótce na miejscu startu będzie przyjemnie, to za Przełęczą Tąpadła warunki mogą być ekstremalne. Dyrektor biegu obiecał, że w dniu zawodów trasa będzie czysta od lodu. Organizatorzy apelują, aby nie przyjeżdżać do Sobótki w ostatniej godzinie przed zawodami, tylko odpowiednio wcześnie. Przyjeżdżając samochodem do Sobótki pamiętajmy, aby włożyć za szybę wydruk pobrany z pliku >TUTAJ<  lub czystą białą kartkę. Będzie to sygnał dla służb porządkowych, że przyjechaliśmy na Półmaraton.

Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja sprzed roku, kiedy to nieodpowiedzialni biegacze ze Świdwina ustawili auta na trasie zaraz za startem. Jeśli apele nie poskutkują taki samochód będzie można odebrać z policyjnego parkingu po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Pierwsze 10 numerów startowych zostało przyznanych 3 biegaczom, którzy ukończyli wszystkie Maratony i Półmaratony Ślężańskie oraz 7 najstarszym uczestnikom biegu. Jeden z trójki najbardziej wytrwałych – Marek Musiał ukończył poza tym wszystkie Maratony Ślężan z Sobótki do Wrocławia oraz Maratony Wrocław.

Sportowa rywalizacja w biegu – szansa na cenne nagrody

Organizatorzy „VI Artresan Active Półmaratonu Ślężańskiego” mają przyjemność poinformować, że w dniu biegu, jedną z jego atrakcji, będzie typowanie zawodników do cennych nagród rzeczowych. Typowania będzie dokonywać specjalnie powołana Kapituła, w której skład wejdą przedstawiciele Organizatorów, Sponsorów i Patronów. Wskazani przez Kapitułę zawodnicy będą mogli stać się właścicielami wartościowego sprzętu RTV, sprzętu rekreacyjnego lub wycieczki zagranicznej.

Typowanie odbywać się będzie podczas trwania biegu w oparciu o obiektywne kryteria, wynikające z uczestnictwa w Półmaratonie, a uroczyste wręczenie nagród wyłonionym przez Kapitułę uczestnikom biegu odbędzie się po ceremonii wręczenia medali.

Zachęcamy do zapisów i sportowej rywalizacji!

11 komentarzy »

 • Maciek napisał(a):

  Brzmi tajemniczo 🙂

 • Darek napisał(a):

  A to ciekawa sprawa. Nie wiadomo Kto, Komu, co i za co. Niech nam żyje Kapituła.

 • Seba napisał(a):

  a nie lepiej już ogłosić listę?? dlaczego chcecie z tej imprezy zrobić wałek??

 • Antoni (author) napisał(a):

  Wałek? 🙂 Drogi Seba. Lista jest cały czas dostępna i aktualizowana do ostatniego momentu. Sprawdź jak nie wierzysz (zakładka zgłoszenia).

 • Tertolo napisał(a):

  No faktycznie, chyba Organizatorzy chcieli pochwalić sie że nagrodzą nie tylko pierwszych na mecie, ale wyszło na to, że coś kombinują.. Ichyba coś w tym jest.. Smutne…i nieodpowiedzialne pisać tak o tym…

 • Marcyś napisał(a):

  losowanie dla wszytkich jest najbardziej sprawieldiwe i obiektywne jak to bywało w poprzednich latach „trzyma w napięciu” do końca, a tak po biegu od razu można do domu jechać, oczywiście oprócz wytypowanych
  można dodatkowo przyznać wg uznania ze 3 nagrody wg upodobań owej „kapituły”
  no coż….. szkoda
  ps. nawet jesli udałoby się komuś wygrać przy zielonym stoliku, to nie to samo co losowanie spośród tysięcy biegaczy

 • Neo napisał(a):

  Dobre… jeszcze z czymś takim nie spotkałem się… czyli po biegu ludzie od 50 miejsca w dół możecie zawijać żagle i do domu, bo chyba nie wierzycie że to akurat WAS tych JEDYNYCH wytypuje komisja… no chyba że ma się jakieś niepodważalne atuty… nie chciałbym być w taki sposób wybrany – co raczej mi nie grozi – bo od razu byłbym kojarzony jak wyżej koledzy napisali z „wałkiem” a ja do takich nie chcę się kwalifikować.

 • Enrju napisał(a):

  Czuję się wytypowany – biegnę 🙂

 • Kamil napisał(a):

  Mało osób zdaje sobie sprawę, że element losowy,czyli loteria według polskiego prawa to gra hazardowa od której trzeba zapłacić normalnie podatek.
  http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/631868,absurdy_ustawy_hazardowej_celnicy_sledza_imprezy_z_losowaniem_nagrod.html

 • Marcin napisał(a):

  To smutne, że znajdują się osoby które w imprezie która ma łączyć cieszyć i bawić, potrafią doszukać się jakiegoś kantu – Pieniacze… Kapituła wybierze osoby które wykażą się „Sportową Rywalizacją w Biegu”. Łatwo więc się domyśleć, że chodzi tu o zawodników, którzy wykażą się cechami godnymi prawdziwego sportowca. Więc nie wiem o co ten szmer…

 • ps napisał(a):

  Dla wszystkich którzy „troszczą” się o sprawiedliwość bądź doszukują się spisków 🙂 przypominamy, że wszelkie działania organizatorów biegu zmierzają do tego aby cała impreza oraz towarzyszące jej okoliczności przebiegały fair play!

  Powyższa informacja to skutek naszych nie zawsze przemyślanych przepisów związanych z ustawą hazardową. Problemy takie mają wszyscy poważniejsi organizatorzy biegów i nie tylko. Niestety losowania być nie może tak wiec zostanie ono „zastąpione”….

  My natomiast gwarantujemy iż cała nazwijmy to procedura będzie sprawiedliwa oraz lo….wa.

  Tymczasem życzymy wszystkim pozytywnego nastawienia i gorącej topiącej lody 🙂 atmosfery podczas typowania zwycięzców!!!!

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl