16. NOWALIJKA PÓŁMARATON ŚLĘŻAŃSKI
Start: 23.03.2024 godz. 11:00 [Sobótka Rynek]

Korona Polskich Półmaratonów bez 10. PANAS Półmaratonu Ślężańskiego

Z przykrością informuję, że otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Henryka Paskala – Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Biegów na naszą prośbę dołączenia nas  do Korony Półmaratonów Polskich.

Odpowiedz: NIE.
Nie w 2017, 2018 roku i w następnych latach.
Powody:
– niewłaściwy termin – powinien być 18 marca;
– Półmaraton Ślężański nie zamieścił reklamy w Kalendarzu PSB i na stronie PSB;
– medialne ataki na Polskie Stowarzyszenie Biegów przez Antoniego Stankiewicza na forum „Maratony Polskie”;
– informacja Macieja Głowackiego.
Jest to przykre i trudne do zrozumienia.
Zarządca inicjatywy: „Korona Polskich Maratonów” zauważył kolizję terminów z biegami w Warszawie i Poznaniu dopiero wtedy gdy mieliśmy od dawna otwarte zgłoszenia.
13.04.2016 – bardzo wcześnie – podaliśmy termin rozegrania biegu w 2017. W uzasadnionych okolicznościach mogliśmy ten termin zmienić. Ale nie po otworzeniu zapisów 01.10.2016.  Rozmowy telefoniczne o tym później są kompromitujące dla organizatora „Korony”.

Pan Prezes Henryk Paskal poinformował w piśmie o wydrukowaniu przez PSB 20 tys. ulotek z informacją o „Koronie” z logo naszej imprezy.

Być lub nie być w „Koronie” dla nas – organizatorów – nie ma większego znaczenia. Sam przebiegłem ok. 50 maratonów i 150 półmaratonów i nigdy istniejąca od dawna  „Korona Maratonów Polskich”, a tym bardziej „Korona Polskich Półmaratonów” nie wzbudziła mojego osobistego zainteresowania.
Ale znakomicie rozumiem i szanuję tych, którzy biorą w tym udział. Dlatego jest mi bardzo przykro, że Prezes PSB swoją decyzją zaszkodził biegaczom – część osób zgłaszających się na nasz półmaraton brała pod uwagę fakt uczestniczenia w „Koronie”.

Według mnie w każdej sytuacji trzeba szukać najlepszego z możliwych rozwiązań.
Według mnie Polskie Stowarzyszenie Biegów powinno wspierać biegaczy, w tym tych, którzy zgłaszając się na nasz bieg byli przekonani o uczestnictwie w „Koronie”.
Według mnie nie ma żadnego problemu z rozszerzeniem listy biegów „Korony 2017” o dodatkowy bieg.

Jest ying i yang.
Jest dobro i zło.
Jest ciemna i jasna strona MOCY.

Po jakiej stronie jest PSB?

 

Post Antoniego Stankiewicza na forum „Maratony Polskie”:
2016-12-03, 11:49
 Korona Polskich Półmaratonów

Drodzy Biegacze.
Nie wiemy dlaczego usunięto nas z listy biegów Korony Półmaratonów Polskich. Nasze próby przywrócenia nas na liście spotkały się z odmową. O wykreśleniu dowiedzieliśmy się 01.12.2016 z internetu. Nasz przedstawiciel kilka dni wcześniej będąc na spotkaniu dotyczącym Korony Półmaratonów Polskich podczas konferencji PSB deklarował jak zawsze współpracę i nie usłyszał o zamiarze usunięcia nas z listy.
Nadal czynimy starania o przywrócenie nas na listę.

Linki:
– informacja Macieja Głowackiego

 

9 komentarzy »

 • Irek napisał(a):

  Mam w tej chwili 63 lata , swoją przygodę z biegami długimi rozpocząłem w 2010 r. W tym czasie przebiegłem już 6 półmaratonów ślężańskich i dopóki mi zdrowie pozwoli zamierzam brać corocznie
  udział w tej imprezie ,nie ma dla mnie znaczenia czy jest ona w koronie półmaratonów polskich. Dlaczego, bo super organizacja i atmosfera ,kapitalna trasa uwielbiam tamtejsze podbiegi niezależnie czy jest zimno czy ciepło .Myślę że dla organizatorów korony półmaratonów polskich zaszczytem powinno być mieć taki bieg na swojej liście , a biegaczom da do myślenia jaką wartość ma taka korona. Serdecznie pozdrawiam wszystkich organizatorów ślężańskigo półmaratonu . Ps. już nie mogę się doczekać kolejnego .Ireneusz Ciborski

 • Stanisław napisał(a):

  Nie przejmować się Koroną,nikogo nie interesuje korona pólmaratonów śmiech na sali.. !! Liczy sie wspaniala impreza czyli Półmaraton Ślężański !!

 • Krzysztof napisał(a):

  Niestety wygrał pieniądz i interes wielkich miast. Dla Biegu i nas biegaczy to nawet dobrze. Zbyt duży rozrost półmaratonu mógłby zagrozić atmosferze, organizacji a także trasie. Choć miałem w planach Koronę, to teraz mam dobry powód by zrobić swoją Koronę Półmaratonów.
  Do zobaczenia !

 • Łukasz napisał(a):

  Jest to zabawne i nie ma co ukrywać – większość zdobywców „Korony Półmaratonów” to po prostu biegacze amatorzy, którzy człapią każdy z zaliczanych przez siebie biegów przez ponad 2 – 3 godziny. Byle zaliczyć i odbębnić kolejny. Z własnego doświadczenia wiem, że przebiec 5 półmaratonów w roku, to żaden wyczyn. Sam w zeszłym roku ukończyłem ich 17.
  Gdyby PSB zmodyfikowało zapis w regulaminie KPP i zaostrzyło warunek ukończenia biegu np. o konkretny przedział czasowy (poniżej 1:40:00) – w tedy rzeczywiście zdobycie KPP w danym roku byłoby na prawdę powodem do dumy. A tak zyskujesz kolejny „kurzołap” na półce, który tylko wygląda i nic sobą nie reprezentuje…

 • Tomasz napisał(a):

  Oj widzę że Pana Łukasza poniosło.Dziwię się administratorowi tej strony że publikuje takie puste i nadmuchane dumą wypowiedzi poniżej poziomu jaki panuje wśród Nas ludzi biegających amatorsko.Idąc tym śmiesznym tokiem może Koronę przyznawać tylko tym co załapują się na pudło.Cieniutko Pana widzę.

 • Monika napisał(a):

  To przykre co pisze Pan Łukasz. Jestem biegaczem amatorem i jestem dumna z każdego pokonanego przeze mnie maratonu pomimo iż daleko mi do wyniku 1:40. Bardzo podziwiam ludzi biegających na świetne czasy i gratuluję Panu świetnych wyników jednakże to co pan pisze jest zwyczajnym chamstwem w stosunku do tych biegających wolniej. Też się starają, pokonują swoje słabości, walczą, cieszą się z biegania, z atmosfery, z dopingu kibiców i to jest piękne w biegach – satysfakcja i czerpanie z nich radości niezależnie od wyniku.

 • Monika napisał(a):

  To przykre co pisze Pan Łukasz. Jestem biegaczem amatorem i jestem dumna z każdego pokonanego przeze mnie maratonu pomimo iż daleko mi do wyniku 1:40 na połówce. Bardzo podziwiam ludzi biegających na świetne czasy i gratuluję Panu świetnych wyników jednakże to co pan pisze jest zwyczajnym chamstwem w stosunku do tych biegających wolniej. Też się starają, pokonują swoje słabości, walczą, cieszą się z biegania, z atmosfery, z dopingu kibiców i to jest piękne w biegach – satysfakcja i czerpanie z nich radości niezależnie od wyniku.

 • Antoni (author) napisał(a):

  Całkowicie popieram Pani pogląd.

 • WŁODZIMIERZ napisał(a):

  ZDOBYŁEM 2 RAZY KORONĘ I HERB PÓŁMARATONÓW W POLSCE MAM NADZIEJĘ ŻE KAŻDEGO ROKU WYGLĄD KORONY I HERBU BĘDZIE INNY WIĘC I MOTYWACJA DO BIEGANIA BĘDZIE
  POZDROWIENIA DLA ORGANIZATORÓW I FANÓW BIEGANIA

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskie  radio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

Logo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl