Start: 24.03.2018
godz. 11:00 [ Sobótka Rynek ]

„Wierni Ślężanie”


„Wierni Ślężanie” (Sędzia Główny Andrzej Puchacz proponuje nazwę: „Wierni Półmaratończycy Ślężańscy”) to nazwa wzorowana na „Wiernych Lechitach”.  Jeśli ktoś nie wie informuję, że rozgrywany we wrześniu lub październiku półmaraton w Gnieźnie jest nazywany Biegiem Lechitów. Jest to jeden z najstarszych biegów w Polsce. W roku 2015 odbył się po raz 37! Wiernymi Lechitami są nazywani biegacze, którzy startowali we wszystkich biegach. Przez 37 lat, co roku stawiali się na starcie i dobiegali do mety! Jest ich sześciu. Wśród nich przyjaciel naszego półmaratonu Hieronim Olejniczak z Wrocławia. Klasyfikację „Wierni Lechici” znajdziecie >TUTAJ<.

Dzięki pracy Kazia Kordzińskiego mamy aktualną klasyfikację. Po 9 biegach „Wiernych Ślężan” zostało 66. Jak wiemy została już tylko jedna kobieta – Anna Hazubska z Trzebnicy. Aniu liczymy na Ciebie co roku!
W klasyfikacji mężczyzn doszło do poważnej zmiany. Z powodu nieobecności nie ma w klasyfikacji prowadzącego ostatnio Adama Ambrozika i trzeciego Norberta Czapki z Brzegu. Klasyfikację otwiera prowadzący wcześniej przez dłuższy czas Ryszard Janusz.
Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy osoby, które wcześniej ukończyły wszystkie edycje „Maratonu Ślężan 33km”, są to: Kazimierz KORDZIŃSKI, Piotr MAJEWSKI i Marek MUSIAŁ.

Możecie pobrać klasyfikację w formie pliku PDF lub EXCEL.

 

wierni_2016_a2_1900

PATRONI MEDIALNI

logo-maratonypolskielogo-runners-world  slowo-sportowe-logoradio-wroclaw-logo-2

PARTNERZY

CSWIiChherb-polmaratonowLogo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl