Start: 24.03.2018
godz. 11:00 [ Sobótka Rynek ]

Korona Polskich Półmaratonów bez 10. PANAS Półmaratonu Ślężańskiego


Z przykrością informuję, że otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Henryka Paskala – Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Biegów na naszą prośbę dołączenia nas  do Korony Półmaratonów Polskich.

Odpowiedz: NIE.
Nie w 2017, 2018 roku i w następnych latach.
Powody:
– niewłaściwy termin – powinien być 18 marca;
– Półmaraton Ślężański nie zamieścił reklamy w Kalendarzu PSB i na stronie PSB;
– medialne ataki na Polskie Stowarzyszenie Biegów przez Antoniego Stankiewicza na forum „Maratony Polskie”;
– informacja Macieja Głowackiego.
Jest to przykre i trudne do zrozumienia.
Zarządca inicjatywy: „Korona Polskich Maratonów” zauważył kolizję terminów z biegami w Warszawie i Poznaniu dopiero wtedy gdy mieliśmy od dawna otwarte zgłoszenia.
13.04.2016 – bardzo wcześnie – podaliśmy termin rozegrania biegu w 2017. W uzasadnionych okolicznościach mogliśmy ten termin zmienić. Ale nie po otworzeniu zapisów 01.10.2016.  Rozmowy telefoniczne o tym później są kompromitujące dla organizatora „Korony”.

Pan Prezes Henryk Paskal poinformował w piśmie o wydrukowaniu przez PSB 20 tys. ulotek z informacją o „Koronie” z logo naszej imprezy.

Być lub nie być w „Koronie” dla nas – organizatorów – nie ma większego znaczenia. Sam przebiegłem ok. 50 maratonów i 150 półmaratonów i nigdy istniejąca od dawna  „Korona Maratonów Polskich”, a tym bardziej „Korona Polskich Półmaratonów” nie wzbudziła mojego osobistego zainteresowania.
Ale znakomicie rozumiem i szanuję tych, którzy biorą w tym udział. Dlatego jest mi bardzo przykro, że Prezes PSB swoją decyzją zaszkodził biegaczom – część osób zgłaszających się na nasz półmaraton brała pod uwagę fakt uczestniczenia w „Koronie”.

Według mnie w każdej sytuacji trzeba szukać najlepszego z możliwych rozwiązań.
Według mnie Polskie Stowarzyszenie Biegów powinno wspierać biegaczy, w tym tych, którzy zgłaszając się na nasz bieg byli przekonani o uczestnictwie w „Koronie”.
Według mnie nie ma żadnego problemu z rozszerzeniem listy biegów „Korony 2017” o dodatkowy bieg.

Jest ying i yang.
Jest dobro i zło.
Jest ciemna i jasna strona MOCY.

Po jakiej stronie jest PSB?

 

Post Antoniego Stankiewicza na forum „Maratony Polskie”:
2016-12-03, 11:49
 Korona Polskich Półmaratonów

Drodzy Biegacze.
Nie wiemy dlaczego usunięto nas z listy biegów Korony Półmaratonów Polskich. Nasze próby przywrócenia nas na liście spotkały się z odmową. O wykreśleniu dowiedzieliśmy się 01.12.2016 z internetu. Nasz przedstawiciel kilka dni wcześniej będąc na spotkaniu dotyczącym Korony Półmaratonów Polskich podczas konferencji PSB deklarował jak zawsze współpracę i nie usłyszał o zamiarze usunięcia nas z listy.
Nadal czynimy starania o przywrócenie nas na listę.

Linki:
– informacja Macieja Głowackiego

 

5 Komentarze »

 • Irek napisał(a):

  Mam w tej chwili 63 lata , swoją przygodę z biegami długimi rozpocząłem w 2010 r. W tym czasie przebiegłem już 6 półmaratonów ślężańskich i dopóki mi zdrowie pozwoli zamierzam brać corocznie
  udział w tej imprezie ,nie ma dla mnie znaczenia czy jest ona w koronie półmaratonów polskich. Dlaczego, bo super organizacja i atmosfera ,kapitalna trasa uwielbiam tamtejsze podbiegi niezależnie czy jest zimno czy ciepło .Myślę że dla organizatorów korony półmaratonów polskich zaszczytem powinno być mieć taki bieg na swojej liście , a biegaczom da do myślenia jaką wartość ma taka korona. Serdecznie pozdrawiam wszystkich organizatorów ślężańskigo półmaratonu . Ps. już nie mogę się doczekać kolejnego .Ireneusz Ciborski

 • Stanisław napisał(a):

  Nie przejmować się Koroną,nikogo nie interesuje korona pólmaratonów śmiech na sali.. !! Liczy sie wspaniala impreza czyli Półmaraton Ślężański !!

 • Krzysztof napisał(a):

  Niestety wygrał pieniądz i interes wielkich miast. Dla Biegu i nas biegaczy to nawet dobrze. Zbyt duży rozrost półmaratonu mógłby zagrozić atmosferze, organizacji a także trasie. Choć miałem w planach Koronę, to teraz mam dobry powód by zrobić swoją Koronę Półmaratonów.
  Do zobaczenia !

 • Łukasz napisał(a):

  Jest to zabawne i nie ma co ukrywać – większość zdobywców „Korony Półmaratonów” to po prostu biegacze amatorzy, którzy człapią każdy z zaliczanych przez siebie biegów przez ponad 2 – 3 godziny. Byle zaliczyć i odbębnić kolejny. Z własnego doświadczenia wiem, że przebiec 5 półmaratonów w roku, to żaden wyczyn. Sam w zeszłym roku ukończyłem ich 17.
  Gdyby PSB zmodyfikowało zapis w regulaminie KPP i zaostrzyło warunek ukończenia biegu np. o konkretny przedział czasowy (poniżej 1:40:00) – w tedy rzeczywiście zdobycie KPP w danym roku byłoby na prawdę powodem do dumy. A tak zyskujesz kolejny „kurzołap” na półce, który tylko wygląda i nic sobą nie reprezentuje…

 • Tomasz napisał(a):

  Oj widzę że Pana Łukasza poniosło.Dziwię się administratorowi tej strony że publikuje takie puste i nadmuchane dumą wypowiedzi poniżej poziomu jaki panuje wśród Nas ludzi biegających amatorsko.Idąc tym śmiesznym tokiem może Koronę przyznawać tylko tym co załapują się na pudło.Cieniutko Pana widzę.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Możesz używać następujących poleceń„:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.

 • Sponsor tytularny

  panas

  Patroni medialni

  Sponsorzy strategiczni

  browar-namyslow-logobonart_300sonelcentrum-tmtveroni-active

  Sponsorzy

  wikoss-sportlogo-arisdialabpiekarnia-bakowski
  apteka-expresspharm-logo


 • PATRONI MEDIALNI

  logo-maratonypolskielogo-runners-world  slowo-sportowe-logoradio-wroclaw-logo-2

  PARTNERZY

  CSWIiChherb-polmaratonowLogo-greenlan-320px-132pxfotomaraton-pl